niedziela, 27 marca 2016

Wielkanocne życzeniaZ okazji obecnie trwających Świąt Wielkanocnych zamierzałam ułożyć życzenia. Takie adekwatne do charakteru tych dni, poważne, oddające pełnię wielkopostnych rozważań. W końcu, to jakby nie było, najważniejsze święta chrześcijańskie.
Chciałam pominąć tym razem kosze pisanek, kurczaczki niosące radość, piękną pogodę umożliwiającą bezkarne oblewanie się wodą i całą gamę innych elementów tworzących radosny rodzinny czas.
W moim domu rodzinnym składamy sobie zwykle, zarówno przy opłatku jak i święconce, tylko jedno życzenie: Daj Boże za rok doczekali. Przez lata powtarzałam to życzenie za pozostałymi domownikami nie poddając tego głębszej refleksji. Przecież to taka tradycja tylko, a za rok i tak będziemy w tym samym składzie… otóż nie.
Czas weryfikuje nasze decyzje, zmieniają się ludzie wokół nas, zmieniamy się my sami. Dziś zasiadamy przy stole w pełnym składzie i nikt nie ma pewności, że kolejne święta przyjdzie nam spędzić tak samo. Być może konsekwencje naszych wyborów rzucą nas na drugi koniec kraju, bądź jeszcze dalej, być może kogoś z bliskich nagle zabraknie, kto wie. Ważne byśmy nadal byli, razem, wrażliwi na siebie nawzajem. Ważne byśmy za rok doczekali…

Czego sobie i Wam z całego serca życzę…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz